Haber

Rus esaretinden 106 Ukraynalı asker kurtarıldı

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, yoğun çatışmaların yaşandığı Bahmut’ta çatışma sırasında Ruslar tarafından esir alınan 106 Ukraynalı askerin daha ülkeye döndüğünü açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, günlük ulusa sesleniş konuşmasında, Bahmut’ta savaşırken Ruslar tarafından esir alınan 106 Ukraynalı askerin ülkeye döndüğünü bildirdi. Zelenski, “Bugün esir mübadelesi için çalışan ekibimizden bir olumlu sonuç daha aldık. 106 savaşçımız daha Rus esaretinden salıverilerek geri döndü. Bahmut’ta savaşıyorlardı. Bu 106 kişi hakkında bilgi verilmedi ve değerlendirildi. kayıp ama biz onları bulup evlerine getirdik.subay,98 asker ve astsubay.bunu sağlayan herkese teşekkür ederim.”

Ukrayna Devlet Sınır Servisi’nin (DPSU) resmi Telegram hesabından yapılan esir takasına ilişkin açıklamada, “Bakhmut istikametinde esir değişimi gerçekleşti. Lviv müfrezesine bağlı 7 sınır muhafızı da dahil olmak üzere Ukrayna’nın 106 savunucusu geri döndü. esaretten. Yurdumuza hoş geldiniz yiğit savaşçılarımız!” söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu